Web Sitesine Reklam Alma

Dünyada yaklaşık olarak 2 milyar Türkiye'de de yaklaşık olarak 40 milyon web sitesi bulunmaktadır.

Eğer bir web siteniz var ve bundan para kazanmak istiyorsanız; bunun belirli başlı metodları var. Bunlardan en temelleri

 • - Google AdSense
 • - Pay Per Click
 • - Ya da Reklam vermek isteyenler ile direk kendiniz görüşmek.

Eğer 3. seçenek olan firmalarla kendiniz temas edip reklam almak istiyorsanız; İşte bu noktada Reklam Sokağı olarak biz devreye giriyoruz.

Web Sitenize reklam almak için yukarıdaki reklam almak istiyorum linkini tıklayarak açılan sayfada kayıt formu doldurabilirsiniz. Oluşturduğunuz form sayesinde web site ve iletişim bilgilerinizi veri tabanımıza kaydederiz.

İlanınızı reklam vermek isteyen insanlara gösterir, sizinle iletişime geçmelerini sağlayabiliriz.

Bu sayede reklam vermek isteyen insanlar ile görüşüp fiyat süre ve reklamın nasıl gösterileceği konularında uzlaşabilirsiniz.

Elbetteki Reklam Sokağında kayıt oluştururken web sitenizin detaylarını ve iletişim bilgilerinizi es geçmemelisiniz.

Web Sitenizin detaylarını girerken sitenizin hangi konu ya da konular ile ilgili olduğunu, günlük ziyaretçi sayısını ve reklam alırken hangi sektörlere yönelik olabileceğini belirtirseniz, Reklam vermek isteyenler size neden reklam vermeleri gerektiğini rahatlıkla anlayabilir ve ikna olabilirler.

Örneğin çok hit alan bir web siteniz var. Reklam vermek isteyen firmalar, sayfalarınıza gelen ziyaretçilerin sayısından etkilenirler ise size reklam verebilirler.

Ya da diyelim ki Seramik Ürünleri ile ilgili bir bloğunuz var, Günlük ziyaretçi sayısıda epey var. Herhangi bir Seramik Firması reklam sokağında reklam verebileceği mecraları ararken size kolaylıkla ulaşabilecek ve de kolaylıkla sizle iletişime geçerek web sitenize reklam verebilecek.

Eğer 1. seneçenek olan Google Adsense'i düşünüyorsanız; alacağınız ücretler epey düşük olacak. Ayrıca bakiyeniz 200 TL'nin altında ise paranızı da çekemeyeceksiniz.

Reklam Vereni direk Reklam Sokağından bulsa idiniz ya da direk o sizi bulsa idi. Reklam Hizmet Ücretiniz kuvvetle muhtemel Adsense'e göre kat be kat yüksek olacaktı!

Eğer 2. seçenek ile ilgileniyorsanız, yani Pay Per Click sistemler vasıtası ile para kazanmayı hedefliyorsanız; Bu sistemde de binbir emekle büyüttüğünüz web siteniz SEO açısından günden güne eriyecek, belki de Google, Yahoo gibi arama motorlarında spam muamelesi görecektir.

Eğer Para Kazanmak İstiyorsanız Ancak Henüz bir web siteniz yok ise?

Bu durumda kullanmak ya da öğrenmeniz gereken şeyler ihtiyacınıza ve ne yapmak istediğinize göre değişecek.

Eğer günlük içerik üretmek ve ürettiğiniz içerikleri paylaşmak istiyorsanız, blog sitelerinizi kullanmanızı tavsiye ederiz.

Eğer e-ticaret projesi yapmayı düşünüyorsanız; Standart yapıda yazılım satıp kuran Yazılım E-Ticaret firmaları ile temasa geçmeniz tavsiye olunur.

Yok eğer başka firma ya da yazılımcılar ile çalışmayı düşünmüyorsanız o zaman kodlama öğrenmeniz gerekmektedir.

Peki ne öğrenmelisiniz?

 • - PHP ya da ASP ya da ASP.NET Web Forms ya da ASP.NET MVC ya da PHYTON ya da RUBY
 • - MS SQL ya da PL-SQL ya da ORACLE ya da MONGO DB
 • - HTML - HTML5
 • - CSS
 • - JAVASCRIPT
 • - JQUERY

Hemen şunu belirtelim ki; bunları öğrenmek hayatınızdan en az 2 sene belki 4-5 sene alacak kadar zor ve uğraştırıcıdır. Üstelik her gün yepyeni şeyleri öğrenmek ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Bir web siteniz var ancak henüz yeteri kadar ziyaretçisi yok ise?

Bu durumda aşağıdaki listedekileri yapmanızı tavsiye ederiz.

 • Google Adwords ile Reklam Verme
 • SEO Çalışmaları
 • Spesifik olarak Sayfalarınızın özgün içerikler ile doldurulması
 • HTML Kodlamalarınızda Her sayfada ayrı Title yapılandırma
 • Her sayfada ayrı Meta Description kullanma
 • Her sayfada ayrı keyword'ler vb. olmak üzere Uzman SEO Desteği almak

Web Sitesine Reklam Verme

Reklam Sokağı olarak genel amacımız reklam alan ile reklam veren'i en kısa yoldan buluşturmak.

Bu bağlamda Reklam Sokağında kayıtlı olan web sitelerine reklam vermek istiyor iseniz üstteki reklam vermek istiyorum linkini tıkladığınızda karşınıza çıkacak sayfada aramalar yapabilirsiniz.

Herhangi bir ilanının detayını tıkladığınızda reklam almak isteyen web sitesi ile ilgili karşınıza notları, iletişim bilgileri çıkacak. Buradan sizin sektörünüze uygun olup olmadığına karar verebilir, reklam almak isteyen ile temasa geçebilirsiniz.

Spesifik aramalar yapmak istiyorsanız ya da aradığınız tipte ilan bulamıyorsanız, iletişim sayfamızdaki bilgiler vasıtası ile bizimle temasa geçebilirsiniz, size daha detaylı yardımcı olabiliriz.

Web Sitelerinde Reklam Vermenin Avantajı nedir?

Günümüzde insanlar vakitlerinin bir çoğunu bilgisayar, akıllı cep telefonu ya da tabletler de geçirmekte.

İnternet, reklam verilebilecek mecraların başlıca gelenlerinden bir tanesi

Peki web sitelerine reklam verirken dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir?

 • - Günlük tekil ziyaretçi sayısı
 • - Web Sitesinin yayın yaptığı konu konular

Neden Web Sitelerinde Reklam Vermek Gerekmektedir?

Diyelim ki cep telefonu almak için herhangi bir teknoloji ürünleri satan mağazaya gittiniz. Satış görevlileri size bir kaç ürünü gösterdikten sonra bir cep telefonunu beğendiniz. Fiyatını sordunuz ve öğrendiniz. Fiyatı öğrendikten sonra o cep telefonununun model ve fiyatını Google'da aratmıyor musunuz?

Araştırmalar gösteriyor ki insanlar bir ürünü ya da hizmeti satın almadan önce internette araştırma yapıyorlar.

Eğer bir işletmeniz var ise ve işinizin büyümesini istiyorsanız; reklam vermek zorundasınız. Para harcamadan para kazanmak hayalden öte bir şey değildir.

Bu noktada Reklam Sokağı olarak veritabanımızda kayıtlı web sitelerinin bilgilerini kullanarak dilediğiniz sitelerde reklam verebilirsiniz.

Örneğin Makina Satan bir firma iseniz ve Sizin sektörünüzle alakalı bir makine fuarını bir fuar şirketi düzenliyorsa; o fuar şirketinin ya da o fuarın web sitesinde reklam vermek size çok büyük avantaj ve müşteri kazandırmaz mı?